You are here
hs1 a1 novina Е-спорт

Prodigy грабна 100-те точки в първия Hearthstone турнир на A1

Софиянецът Петър Петров, познат в е-спорт средите като Prodigy, спечели първия квалификационен турнир по Hearthstone на A1 Gaming League. По пътя си към първото място Prodigy отстрани 7 опоненти, сред които и бившия български национал Jengo.

На второ място остана Радослав „pagK0“ Ватев, познат също като „Daro“, който загуби финала след 3 дълги и вълнуващи за наблюдаване игри. Третото място грабна Валентин „BGShadowWw“ Йорданов, станал известен с подбора на един от най-интересните декове в квалификацията – APM Topsy Turvy Priest.

Първата квалификация по Hearthstone на A1 Gaming League събра 116 кибератлети, които взеха участие в уикенд надпреварата. Най-много играчи бяха заложили на Odd Paladin декове, а в топ 32 видяхме цели 27 различни архетипа.

По време на двата турнирни дни всички любители и почитатели на CCG шедьовъра на Blizzard имаха възможността да проследят най-интересните двубои с коментар от популярните в българските Hearthstone среди Момчил „MorGalad“ Киряков и Александър „RupertMurloc“ Костов.

Крайното класиране от първата квалификация по Hearthstone на A1 Gaming League е следното:

5-8. nikalas004 (Zoolock, Odd Paladin, Odd Rogue) – 25 точки

Следващата квалификация на A1 Gaming League Hearthstone ще се проведе на 8 декември и всеки може да се запише, независимо дали е участвал, победил или загубил в първия турнир.